Penne met honingpompoen


Penne met honingpompoen is een simpel en snel vegetarisch gerechtje. Ideaal voor tussen de middag, maar kan natuurlijk ook in de avond als diner geserveerd worden. Pompoen is eigenlijk het hele jaar door verkrijgbaar en toch eet ik het voornamelijk in de herfst en winter. Je koppelt het automatisch aan deze seizoenen, vooral omdat de pompoen dan meer in het straatbeeld te zien is door o.a. haloween.


 

Penne met honingpompoen


Ingredienten (voor 4 pers):

Moeilijkheidsgraad:
Bereidingstijd: ± 30 min.

 

  • 700 g pompoen, geschild, in stukjes van ± 2 cm.
  • 4 el extra vierge olijfolie
  • 1 el rodewijnazijn
  • 2 tl honing
  • 300 g penne
  • 100 g ricotta, verkruimeld
  • 2 bosuitjes, in dunne ringetjes
  • 3 el pijnboompitten
  • 2 el bladpeterselie, fijngesneden
  • 1 el verse basilicum, fijngesneden

 

Bereiding:

Verwarm de oven voor op 200°C. Spreidt de pompoenblokjes op een met bakpapier beklede bakplaat. Meng in een kommetje de olijfolie, rodewijnazijn en honing en breng op smaak met flink wat versgemalen peper en zout. Besprenkel de helft van het mengsel over de pompoenblokjes en schep ze om. Rooster ze in 20 min. in de voorverwarmde oven tot ze gaar en goudbruin zijn.

Kook intussen de penne in een pan met kokend water en zout volgens de aanwijzingen op de verpakking beetgaar. Giet af en laat uitlekken. Verhit een droge koekenpan op laag vuur en rooster hierin de pijnboompitten goudbruin.

Meng in de pan of in een grote kom de pasta samen met de pompoen, ricotta, bosui, geroosterde pijnboompitten, en fijngesneden kruiden. Besprenkel met de rest van de olie en schep alles losjes door elkaar. Serveer meteen.



 

"Food with passion & a smile"

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.