Zin in een lekker gemakkelijke gerecht? Gemarineerd rundvlees met taugé en bosuitjes heb je in een handomdraai op tafel staan. Een smakelijke maaltijd zonder al teveel poespas.
Leuk weetje: de Aziatische keuken is erg gezond omdat er veel kruiden, groenten en vaak vis in gebruikt wordt.
Ingrediënten (voor 2 pers):
Moeilijkheidsgraad:
Bereidingstijd: 40 min.
- 250 g runderlende, in plakjes van 1 cm
- 2 tenen knoflook, geperst
- 2 el gember, geraspt
- 2 el lichte sojasaus
- 1 el donkere sojasaus
- 1 tl lichte basterdsuiker
- 2 el rijstazijn
- 1 el arachideolie
- 150 g taugé
- 1 tl maizena, glad geroerd met 1 el water
- 2 bosuitjes, in ringetjes
- pandanrijst of basmati, voor erbij
Bereiding:
Meng voor de marinade de knoflook, gember, sojasaus, basterdsuiker en de rijstazijn in een kom. Schep het vlees erdoor en laat afgedekt 20 min. marineren.
Kook de rijst in een pan met ruim water volgens de aanwijzingen op de verpakking. Giet af, schep de rijst terug in de pan en zet opzij.
Verhit een wokpan op hoog vuur en voeg de arachideolie toe. Schep het vlees uit de marinade en bak 2 min. op hoog vuur. Voeg de taugé, marinade en de maizena toe. Schep goed om en wok het geheel 30 sec. Roer de bosui erdoor en serveer direct samen met de gekookte rijst.
Geef een antwoord